Diabeticka noha

NEUROTEST

Neurotest

Čo je neurotest

Pri diabetickej nohe platí, že je lepšie komplikáciám predchádzať ako ich riešiť. Včasná diagnostika diabetickej polyneuropatie je preto kľúčom k prevencii diabetickej nohy.Jednou z najnovších metód diagnostiky diabetickej polyneuropatie je NEUROTEST, ktorý dokáže určiť poruchu tých nervov, ktoré inervujú kožné potné žliazky. NEUROTEST je dostupný v lekárni a dokáže si ho urobiť aj samotný pacient. Navyše je raz ročne hradený aj zdravotnou poisťovňou.

Ako funguje NEUROTEST?

NEUROTEST je vo forme dvoch malých náplastí, ktoré sa nalepia na spodnú časť nohy. NEUROTEST-om sa vyšetrujú obidve nohy naboso. Pred nalepením je potrebné nohy osušiť, počkať 5 minút a potom nalepiť obe náplaste – na každú nohu jednu. Po 10 minútach sa náplaste odstránia.

Na základe ich farebnej reakcie na zloženie potu sa potom dá odhaliť poškodenie periférneho a aj autonómneho nervstva a upozorniť tak na zvýšené riziko syndrómu diabetickej nohy.

Ružová – Ak sa po 10 minútach zmení farba náplasti na ružovú, neuropatiu nemáte.

Ružovo-Modrá -  Čiastočné, resp. neúplné sfarbenie do ružova naznačuje začínajúcu poruchu

Modrá – Pretrvávanie modrej farby naznačuje poruchu činnosti potných žliaz, teda neuropatiu periférnych autonómnych nervov. Je potrebné okamžite navštíviť vášho diabetológa a začať s vhodnou liečbou.

Diabtická polyneuropatie meranie

Hlásenie nežiaducich účinkov

Som odborník

Upozornenie !

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.